Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela 2018-06-24

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

24 czerwca 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś, po Mszach Świętych  dzieci ze scholki i ministranci w ramach tzw. ”słodkiej niedzieli „ poczęstują nas ciastem i poproszą w ten sposób o wsparcie lipcowego wyjazdu  w góry do Białego Dunajca. Dziękujemy Wam Bracia i Siostry za ich wsparcie.

 

W tygodniu

2.     Trwa miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświęcony czci Serca Jezusowego. Zachęcamy do udziału  w nabożeństwie czerwcowym, które codziennie sprawujemy  o godz. 17.30.

3.     W piątek 29 czerwca, przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00 i 18.00. Taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”. Jest to również dzień imienin Ojca Proboszcza, oraz brata Pawła. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji solenizantów.

4.      W piątek z racji uroczystości Św. Apostołów Piotra i Pawła nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Święta można składać w zakrystii.

6.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

7.     W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w piątek – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

 

Sprawy ogólne

8.     Rozpoczynają się wakacje. Życzymy dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlopy, dobrego wypoczynku. W czasie wakacyjnych wyjazdów nie zapominajmy  o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej i osobistej modlitwie.

9.     W dniu 2 lipca organizowana jest pielgrzymka autokarowa nauczycieli na Jasną Górę. Wyjazd z przed naszego kościoła o godz. 7.00, a powrót planowany jest na godz. 19.00. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

10. Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, dwutygodnik „Opiekun” i dla dzieci czasopismo „Mały Gość Niedzielny”.

11. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl