Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś










Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


X Niedziela zwykła rok B2018-06-10

Ogłodzenia duszpasterskie

na 10 Niedzielę Zwykłą – 10 czerwca 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś organizowany jest w Wieruszowie, „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się on o godz. 15.00 w kościele Św. Stanisława i będzie prowadził ulicami Warszawską, Wrocławską, Podzamcze i ul. Kuźnicką do kościoła p. w. Nawiedzenia NMP na Podzamczu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawowana Eucharystia. Po jej zakończeniu przewidziany jest piknik rodzinny.

W tygodniu

2.     Trwa miesiąc czerwiec w szczególny sposób poświęcony czci Serca Jezusowego. Zachęcamy do udziału  w nabożeństwie czerwcowym, które codziennie sprawujemy  o godz. 17.30.

3.     W środę przypada 13 dzień miesiąca czerwca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

4.     W piątek, 15 maja, o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich nauczycieli na Mszę Świętą, a po niej na spotkanie.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

6.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne parafii i kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

7.     W tym tygodniu, w Kościele obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Św. Barnaby, apostoła, w środę – Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, w czwartek – Bł. Michał Kozala, biskupa i męczennika. W środę przypada dzień imienin Ks. Antoniego, któremu już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.

Sprawy ogólne

8.     Zapraszamy na Festyn Rodzinny, który planujemy zorganizować w sobotę 23 czerwca 2018 r. o godz. 16.00 w ogrodzie przy klasztorze.

9.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, dwutygodnik „Opiekun” i dla dzieci czasopismo „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl