Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


IX Niedziela zwykła rok B2018-06-03

Ogłoszenia duszpasterskie

na 9 Niedzielę Zwykłą – 3 czerwca 2018 r.

 

Dziś

1.     Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Z tej racji nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 łączymy z procesją Eucharystyczną. Zapraszamy asystę procesyjną, dzieci pierwszo komunijne, dziewczynki sypiące kwiatki.

2.     Z inicjatywy Księdza Kardynała Nycza – biskupa warszawskiego, pierwsza niedziela czerwca, (3 czerwca) obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

W tygodniu

3.     We wtorek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Dorosłych, a po niej na spotkanie.

4.     W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 poświęcenie ziół i wianków.

5.     W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji rodzin poświęconych Sercu Bożemu i członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas nabożeństwa czerwcowego odbędzie się procesja Eucharystyczna. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.     W przyszłą niedzielę 10 czerwca, organizowany jest w Wieruszowie, „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się on o godz. 15.00 w kościele Św. Stanisława i będzie prowadził ulicami Warszawską, Wrocławską, Podzamcze i ul. Kuźnicką do kościoła p. w. Nawiedzenia NMP na Podzamczu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawowana Eucharystia. Po jej zakończeniu przewidziany jest piknik rodzinny.

 

Sprawy ogólne

7.     Dziękujemy ofiarodawcom i budowniczym ołtarzy na Boże Ciało, wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości: halabardzistom, asyście procesyjnej, osobą niosącym feretrony i sztandary, ministrantom, dzieciom pierwszo-komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chórowi „Lira”, orkiestrze, straży i policji.

8.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”,  „Niedziela”, dwutygodnik „Opiekun” i dla dzieci czasopismo „Mały Gość Niedzielny”.

9.     Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl