Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej2018-05-26

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.00 – dzieci z klas IV wraz z rodzicami będą dziękować Panu Jezusowi za dar Eucharystii z okazji pierwszej rocznicy Komunii Świętej.

 

W tygodniu

2.     Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Wszystkie dzieci oraz wiernych dorosłych zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które codziennie sprawujemy o godz. 17.30.

3.     W najbliższy czwartek, 31 maja, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w naszym kościele tego dnia o godz. 8.00, 9.00 i 18.00. W tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła p. w. Św. Stanisława o godz. 10.00 do naszej parafii, gdzie na zakończenie, około godz. 11.15, będzie Msza Święta. Zapraszamy asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiaty.

4.     Nasza parafia tradycyjnie przygotowuje dwa ołtarze: na Rynku i przy ul. Prostej. Prosimy o zaangażowanie przy dekoracji ołtarzy oraz o udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji. Niech dekoracje będą zewnętrznym znakiem naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego.

5.     Msza Święta dziękczynna w intencji ofiarodawców i budowniczych ołtarza na Rynku, będzie odprawiona – 31 maja w czwartek na zakończenie procesji Bożego Ciała, a w intencji ofiarodawców i budowniczych ołtarza na ul. Prostej – 4 czerwca w poniedziałek o godz. 18.00.

6.     W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy asystę procesyjną, dzieci pierwszo – komunijne i dziewczynki sypiące kwiaty.

7.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Świętą. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

8.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

9.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. 

10. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie będziemy przeżywać „Dzień Dziękczynienia”. Po Mszach Świętych będą zbierane do puszek ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

11. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek – Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w piątek – Św. Justyna, męczennika, oraz Dzień Dziecka.   

 

Sprawy ogólne

12.  Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci czasopismo: „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

13.  Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl