Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Zesłanie Ducha Świętego 2018-05-19

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył O. Adrian Urbanek – paulin z klasztoru w Świdnicy. Po Mszy Świętej odpustowej, procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną, chór, orkiestrę, halabardzistów, dzieci do sypania kwiatków, oraz wszystkich do wspólnego świętowania.

2.     Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas III szkoły podstawowej. W „Białym tygodniu”, dzieci pierwszo – komunijne zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a po nich na Mszę Świętą.  

3.     O godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych; zmiana tajemnic, konferencja duchowa, różaniec, nabożeństwo majowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

4.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są one przeznaczone na cele inwestycyjne kościoła. O godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziejów.

W tygodniu

5.     Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Wszystkie dzieci oraz wiernych dorosłych zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które codziennie sprawujemy o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe na Klatce, przy kapliczce Matki Bożej w środy i soboty o godz. 19.00.

6.     Jutro w poniedziałek, po uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypada Święto, Maryi Matki Kościoła. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

7.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje na tę Msze Świętą można składać w zakrystii.

8.     W przyszłą niedzielę, o godz. 11.00 Msza Święta z udziałem dzieci, które z zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci „rocznicowe” zapraszamy w sobotę na spowiedź o godz. 15.30.

9.     W tym tygodniu przypada: w czwartek – święto, Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie, Św. Filipa Nereusza, kapłana, oraz Dzień Matki.   

Sprawy ogólne

10. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci czasopismo „Tęcza”.

11. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl