Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Wniebowstąpienie Pańskie2018-05-13

Ogłoszenia duszpasterskie

na  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  13 maja 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś przypada 13 dzień miesiąca maja, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

 

W tygodniu

2.     Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Wszystkie dzieci oraz wiernych dorosłych zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które codziennie sprawujemy o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe na Klatce, przy kapliczce Matki Bożej w środy i soboty o godz. 19.00.

3.     Trwa również nowenna do Ducha Świętego, którą przygotowujemy się do uroczystości odpustowej Zesłania Ducha Świętego.

4.     We wtorek, 15 maja, o godz. 19.00 spotkanie rady parafialnej.

5.     W piątek, 18 maja, o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich nauczycieli  na Mszę Świętą, a po niej na spotkanie.

6.     Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą, ich rodziców i chrzestnych w sobotę 19 maja o godz. 15.30.

7.     Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w przyszłą niedzielę 20 maja na Mszy Świętej o godz. 11.00.

8.     W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość odpustową Zesłania Ducha Świętego. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył O. Adrian Urbanek – paulin z klasztoru w Świdnicy. Po Mszy Świętej  odpustowej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną, chór, orkiestrę, halabardzistów, dzieci do sypania kwiatków, oraz wszystkich do wspólnego przeżywania uroczystości.

9.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa, nabożeństwo majowe i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

10. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne parafii i kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta.

11. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – święto Św. Macieja – apostoła, w środę – święto – Św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika.

Sprawy ogólne

12. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci czasopismo „Tęcza”.

13. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Zapowiedzi

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Bartłomiej Szymoniak, kawaler, zamieszkały ul. Piskorska w Wieruszowie

i Judyta Grońska, panna, zamieszkała w miejscowości Osiek

Zapowiedź II

Jeśli ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi, jest proszony o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl