Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


VI Niedziela Wielkanocna rok B2018-05-05

Ogłoszenia duszpasterskie

na VI Niedzielę Wielkanocną – 6 maja 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ.

 

W tygodniu

2.     Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Wszystkie dzieci oraz wiernych dorosłych zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które codziennie sprawujemy o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe na Klatce, przy kapliczce Matki Bożej w środy i soboty o godz. 19.00.

3.     W poniedziałek, 7 maja o godz. 16.45 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na próbę, a po niej na nabożeństwo majowe.

4.     W piątek, 11 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową Zesłania Ducha Świętego. Nowennę będziemy łączyć ze Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00.  

5.     W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca maja, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

6.     W tym tygodniu przypada: we wtorek – uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (odpust w parafii p. w. Św. Stanisława w Wieruszowie o godz. 18.30) i również dzień imienin O. Stanisława, Msza Święta w intencji solenizanta o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Sprawy ogólne

7.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Zapowiedzi

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Bartłomiej Szymoniak, kawaler, zamieszkały ul. Piskorska w Wieruszowie

i Judyta Grońska, panna, zamieszkała w miejscowości Osiek

Zapowiedź I

Jeśli ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi, jest proszony o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl