Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


V Niedziela Wielkanocna rok B2018-04-28

Ogłoszenia duszpasterskie

na V Niedzielę Wielkanocną – 29 kwietnia 2018 r.

 

W tygodniu

1.     We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które będziemy codziennie sprawować o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe na Klatce, przy kapliczce Matki Bożej w środy i soboty o godz. 19.00.

2.     We wtorek 1 maja rozpoczną się uroczystości strażackie związane ze świętym Florianem. W naszym kościele o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza Święta okolicznościowa w intencji druhów strażaków i ich rodzin. 

3.     W czwartek 3 maja przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy Św. tego dnia niedzielny. (Msze Św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00).

4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Św. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo - piątkowa od godz. 17.00.

5.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

6.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ.

7.     W tym tygodniu przypadają: w środę, wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek Św. Floriana, męczennika.

Sprawy ogólne

8.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Zapowiedzi

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Maciej Jagieła, kawaler, zamieszkały w miejscowości Nalepa

i Małgorzata Gunther, panna, zamieszkała ul. Warszawska w Wieruszowie

Zapowiedź II

Jeśli ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi, jest proszony o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl