Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Miłosierdzia Bożego 2018 r.2018-04-07

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018 r.

 

Dziś

1.   Dziś przeżywamy odpust ku czci Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Mszy Św. odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ojciec Arnold Chrapkowski, generał zakonu paulinów z Jasnej Góry w Częstochowie. Po Mszy Św. odpustowej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy  halabardzistów, asystę procesyjną, chór oraz wszystkich  do wspólnego przeżywania uroczystości.

2.   O godz. 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.

3.    Dziś po Mszach Świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 nasi ministranci i lektorzy w ramach tzw. „słodkiej niedzieli” poczęstują nas ciastem i poproszą w ten sposób o wsparcie kwietniowego wyjazdu na turniej piłkarski w Częstochowie oraz lipcowy wyjazd wakacyjny. Prosimy Was Bracia i Siostry o ich wsparcie.

4.   Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się spotkanie dla klas III, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy aby na spotkanie wraz z dziećmi przyszli także rodzice. 


W tygodniu

5.   W poniedziałek 9 kwietnia, będziemy obchodzić przeniesioną z dnia 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

6.   We wtorek na Mszę Świętą wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Dorosłych, a po niej na spotkanie.

7.   W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja duchowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

8.   Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne parafii i kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.


Sprawy ogólne

9.    Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny.”


Zapowiedzi

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Karol – Gustaw Jan Blom, kawaler, zamieszkały, ul. Gabriela Narutowicza w Kobyłce

i Paulina Prymas, panna, zamieszkała w Mesznarach

Zapowiedź I

Jeśli ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi, jest proszony o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl