Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2018-03-31

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

1 kwietnia 2018 r.

 

Dziś

1.   Z okazji Świąt Wielkanocnych, składamy wszystkim Parafianom i Gościom życzenia; by Chrystus Zmartwychwstały dawał Wam siły do codziennego świadczenia o Nim. Niech Jego zwycięstwo nad grzechem, śmiercią i szatanem daje Wam moc życia Tajemnicą Zmartwychwstania w codziennym życiu. Błogosławionych, radosnych Świąt.

2.   W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, jak i Poniedziałek Wielkanocny, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę (O godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00).

 

W tygodniu

3.   W piątek z racji przeżywanej Oktawy Wielkanocy nie ma postu piątkowego.

4.   Trwamy na modlitwie nowenny do Miłosierdzia Bożego przed uroczystością odpustową, jest ona odmawiana codziennie w połączeniu z Godziną Miłosierdzia o godz. 15.00.

5.   Dnia 5 kwietnia w pierwszy czwartek miesiąca organizujemy wyjazd do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu na modlitwę w intencji rodzin. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 15.00. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy i opłata w zakrystii.

6.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu z Mszą Świętą.  Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

7.   W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy odpust ku czci Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Mszy Św. odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ojciec Arnold Chrapkowski, generał zakonu paulinów z Jasnej Góry w Częstochowie. Po Mszy Św. odpustowej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy  halabardzistów, asystę procesyjną, oraz wszystkich  do wspólnego przeżywania uroczystości.

8.   W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 nasi ministranci i lektorzy w ramach tzw. „słodkiej niedzieli” poczęstują nas ciastem i poproszą w ten sposób o wsparcie kwietniowego wyjazdu na turniej piłkarski w Częstochowie oraz lipcowy wyjazd wakacyjny. Prosimy Was Bracia i Siostry o ich wsparcie.

9.   W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się spotkanie dla klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy aby na spotkanie wraz z dziećmi przyszli także rodzice.  

10. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli  się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za ofiary złożone na kwiaty, za przygotowanie liturgii, za oprawę muzyczną. Za uświetnienie uroczystości; halabardzistom, strażakom, wraz z dziecięcą drużyną strażacką i asyście. Wam Bracia i Siostry za waszą obecność i modlitwę.

Sprawy ogólne

11. Polecamy prasę katolicką jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. 

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl