Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Wielkiego Postu rok B2018-03-10

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV niedzielę Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś w naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. Tomasz Podlewski z Wielunia . Program rekolekcji umieszczony jest na tablicy ogłoszeniowej  i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w rekolekcjach, które są naszym duchowym przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych. We wtorek skorzystajmy ze spowiedzi. Ofiary zbierane na tacę we wtorek i środę będą przeznaczone  jak dar wdzięczności wobec Księdza rekolekcjonisty.

 

W tygodniu

2.     W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Dzieci z klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, powinny uczestniczyć w cotygodniowej Drodze Krzyżowej. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali jak każdego roku są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.     Prosimy, aby Nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzili:

16 marca –  Chór „LIRA”

23 marca – Droga Krzyżowa Ulicami Wieruszowa

30 marca – Wielki Piątek – Droga Krzyżowa na cmentarz parafialny -   Paulini

4.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, modlitwa różańcowa, Gorzkie żale z kazaniem pasyjny i Msza Święta w intencjach Żywego Różańca.

5.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne parafii i kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

 

Sprawy ogólne

6.     Legion Maryi działający przy naszej parafii organizuje wyjazd na Jasną Górę dnia 24 marca 2018 r. (sobota) o godz. 10.00. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy w zakrystii.  

7.     Nasza parafia organizuje w lipcu bieżącego roku autokarową pielgrzymkę do Włoch. Szczegółowy program podany jest na tablicy ogłoszeń przed kościołem, oraz stronie internetowej naszej parafii.

8.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”, „Tęcza”.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl