Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Wielkiego Postu rok B2018-03-04

Ogłoszenia duszpasterskie

na III niedzielę Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

 

W tygodniu

2.     W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które jest odprawiane o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Dzieci z klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, powinny uczestniczyć w cotygodniowej Drodze Krzyżowej. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali jak każdego roku są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.     Prosimy, aby Nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzili:

9 marca –  Legion Maryi

16 marca –  Chór „LIRA”

23 marca – Droga Krzyżowa Ulicami Wieruszowa

30 marca – Wielki Piątek – Droga Krzyżowa na cmentarz parafialny -   Paulini

4.     Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ksiądz Tomasz Podlewski z Wielunia. Szczegółowy program rekolekcji umieszczony jest na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

 

Sprawy ogólne

5.     Legion Maryi działający przy naszej parafii organizuje wyjazd na Jasną Górę dnia 24 marca 2018 r. (sobota) o godz. 10.00. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy w zakrystii.  

6.     Nasza parafia organizuje w lipcu bieżącego roku autokarową pielgrzymkę do Włoch. Szczegółowy program podany jest na tablicy ogłoszeń przed kościołem, oraz stronie internetowej naszej parafii.

7.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

8.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl