Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


VI Niedziela zwykła rok B2018-02-11

Ogłoszenia duszpasterskie

na VI niedzielę zwykłą – 11 lutego 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorych, jednocześnie wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. O godz. 11.00 zostanie odprawiona  Msza Święta w intencji chorych i osób w podeszłym wieku. Podczas tej Mszy Świętej zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

 

W tygodniu

2.     W tym tygodniu rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W środę 14 lutego przypada Popielec. Msze Św. z kazaniami i obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły; polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

3.     W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odprawiane o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Dzieci z klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, powinny uczestniczyć w cotygodniowej Drodze Krzyżowej. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali jak każdego roku będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4.     Prosimy, aby Nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadzili:

16 lutego – Paulini

23 lutego – Dzieci

2 marca –  Małżeństwa

9 marca –  Legion Maryi

16 marca –  Chór „LIRA”

23 marca – Droga Krzyżowa Ulicami Wieruszowa

30 marca – Wielki Piątek – Droga Krzyżowa na cmentarz parafialny -   Paulini

5.     Z racji trwających ferii zimowych, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., będzie w przyszłą niedzielę 18 lutego po Mszy Św. o godz. 9.30.

6.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, modlitwa różańcowa, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

7.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne parafii i kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

 

Sprawy ogólne

8.     Nasza parafia organizuje w lipcu bieżącego roku autokarową pielgrzymkę do Włoch. Szczegółowy program podany jest na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

9.     W dniach od 24 do 29 lipca organizujemy wyjazd wakacyjny w góry (Biały Dunajec) dla Scholii i Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Mamy jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu to 600 zł. Więcej informacji u Ojca Michała.

10. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

11. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl