Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


V Niedziela zwykła rok B2018-02-03

Ogłoszenia duszpasterskie

na V niedzielę zwykłą – 4 lutego 2018 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego .

2.     Dziś po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc klasztorom sióstr klauzurowych w naszej diecezji.

 

W tygodniu

3.     We wtorek 6 lutego, zapraszamy liturgiczną grupę dorosłych na  Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne.

4.     W przyszła niedzielę 11 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorych. Jest to jednocześnie wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona  Msza Święta w intencji chorych i osób w podeszłym wieku. Podczas tej Mszy Świętej zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

5.     W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Św. Agaty, dziewicy i męczennicy, we wtorek - Św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników, w sobotę Św. Scholastyki, dziewicy.

 

Sprawy ogólne

6.     Z racji trwających ferii zimowych, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., będzie w niedzielę 18 lutego po Mszy Św. o godz. 9.30.

7.     Nasza parafia organizuje w lipcu bieżącego roku, 10 dniową pielgrzymkę do Włoch. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę. Za tydzień rozpoczniemy też zapisy na pielgrzymkę.

8.     W dniach od 24 do 29 lipca organizujemy wyjazd wakacyjny w góry (Biały Dunajec) dla Scholii i Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Mamy jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu to 600 zł. Więcej informacji u Ojca Michała.

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl