Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela zwykła rok B2018-01-28

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV niedzielę zwykłą – 28 stycznia 2018 r.

 

W tygodniu

1.     W piątek  – 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z kazaniami i poświęceniem świec – gromnic o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o zakonnikach i siostrach zakonnych oraz prośmy o nowe powołania zakonne.

2.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Świętą. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo - piątkowa od godz. 17.00.

3.     W piątek, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia. 

4.     W sobotę, 3 lutego przypada wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona wstawiającego się za cierpiącymi na choroby gardła. Tego dnia na zakończenie Mszy Świętej o godz. 7.00, będziemy mogli przyjąć specjalne błogosławieństwo.

5.     W sobotę Legion Maryi o godz. 15.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będzie prowadził szczególną modlitwę w intencji obrony życia dziecka poczętego. Zapraszamy.

6.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ i Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego .

7.     W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc klasztorom sióstr klauzurowych w naszej diecezji.

8.     W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę Św. Jana Bosko, kapłana, w sobotę Św. Błażeja, biskupa i męczennika.

 

Sprawy ogólne

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl