Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś










Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


II Niedziela zwykła rok B2018-01-13

Ogłoszenia duszpasterskie

na II niedzielę zwykłą – 14 stycznia 2018 r.

 

W tygodniu

1.     Trwa nowenna do Św. Pawła I Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów, która przygotowuje nas do uroczystości odpustowej. Codziennie podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, modlimy się śpiewając „Pawełki”. Zapraszamy Was wszystkich do wspólnej modlitwy i prosimy o modlitwę w intencji całego naszego Zakonu.

2.     W poniedziałek 15 stycznia przypada wewnętrzna uroczystość Św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Podczas Mszy Św. o godz. 7.00 Ojcowie i Bracia naszego klasztoru odnowią swoje śluby zakonne.

3.     We wtorek 16 stycznia w Zakonie Paulinów obchodzimy święto Matki Bożej Królowej Pustelników. Podczas porannej Mszy Św. Ojcowie i Bracia ponowią przymierze z Maryją – Matką i opiekunką Zakonu. 

4.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość zewnętrzna ku czci św. Pawła I Pustelnika. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ojciec Michał Lukoszek Wikariusz Generalny Zakonu Paulinów z Jasnej Góry. Natomiast na Mszy Św. o godz. 9.30 dzieci otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 modlitwa różańcowa, zmiana tajemnic, konferencja duchowa i Msza Św. w intencji Żywego Różańca.

6.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne parafii i kościoła. W intencji dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

7.     W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w środę  Św. Antoniego, opata,  w piątek Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w sobotę – święto Bł. Euzebiusza z Ostrzychomia, kapłana.

 

Sprawy ogólne

8.     Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Dziękujemy za życzliwość z jaką nas podejmowaliście oraz za sugestie i uwagi, które mamy nadzieję pomogą nam ulepszyć funkcjonowanie naszej parafii. Dziękujemy także za ofiary składane podczas kolędy oraz do puszek dla ministrantów.

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci czasopismo „Tęcza”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl