Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Święto Św. Rodziny 2017 r. 2017-12-30

Ogłoszenia duszpasterskie

na Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa

 31 grudnia 2017 r.

 

Dziś

1.     Dziś obchodzimy święto Świętej Rodziny i zarazem zakończenie roku kalendarzowego. Po Mszy Świętej o godz. 18.00, będzie nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Od godz. 23.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz na Mszę Świętą o godz. 24.00, podczas której, będziemy zawierzać Bogu rozpoczynający się Nowy Rok 2018.

 

W tygodniu

2.     Jutro w Nowy Rok będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto nakazane i jako wierzący jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę (o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00).

3.     Od  wtorku 2 stycznia 2018 r. rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Szczegółowy program kolęd wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz podany jest na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy, aby w każdym domu przygotować stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż, zapalone świece, wodę święconą i księgę Pisma Świętego. Dzieci powinny okazać zeszyt do religii. Woda święcona wystawiona jest w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.     W sobotę 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych tego dnia, niedzielny (o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00). Na każdej Mszy Świętej będziemy poświęcać kredę i kadzidło. Taca z tego dnia przeznaczona jest na fundusz misyjny.

5.     6 stycznia 2018 r. w uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 13.00, po raz piaty ulicami Wieruszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. To barwny pochód z udziałem publiczności, zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia – obrazujący pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka. Podczas przejścia zachęcamy do wspólnego kolędowania. Królowie ze swoimi orszakami  wyruszają z kościołów naszego miasta, by spotkać się przy moście na Prośnie i dalej wspólnie wejść na Rynek i pod bibliotekę, gdzie będzie ustawiona szopka. Nasza parafia tworzy orszak Króla Kacpra (orszak czerwony, Europejski). Prosimy, aby dzieci przebrały się za aniołki i pasterzy, młodzież za rycerzy i dworki, dorośli za kolędników, pamiętając o czerwonym akcencie stroju.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu ze Mszą Świętą. Spowiedź pierwszo - piątkowa od godz. 17.00.

7.     W przyszłą niedzielę w kościele, po Mszy Świętej o godz. 9.30 zapraszamy na „Jasełka” w wykonaniu dzieci, a po „Jasełkach” odbędzie się krótkie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

8.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ, Bractwo Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.

9.     W przyszłą niedzielę o godz. 16.00  w domu duszpasterskim spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych, Straży Honorowej NSPJ i Bractwa Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego.  

 

Sprawy ogólne

10. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Niedziela”, „Opiekun” , oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

11. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl