Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Bożego Narodzenia 2017 r. 2017-12-25

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2017 r.

 

Dziś

1.     Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego, naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Chrystus każdego dnia na nowo rodzi się w naszych sercach, niech rozpali nas swoją miłością i pomoże na nowo odczytać wielkość chrześcijańskiego powołania. Święta Boża Rodzicielka niech wyprasza nam błogosławieństwo i obfitość darów Bożych na Nowy Rok 2018.  Życzeniami świątecznymi i modlitwą otaczamy wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych, samotnych i starszych. 

 

W tygodniu

2.     Porządek Mszy Świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę (o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00).

3.     W piątek o godz. 18.00. Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje można składać w zakrystii.

4.     W przyszłą niedzielę 31 grudnia,  będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny i zarazem zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji po Mszy Świętej o godz. 18.00, będzie nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Od godz. 23.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz na Mszę Świętą  o godz. 24.00, podczas której będziemy zawierzać Bogu rozpoczynający się Nowy Rok 2018.

 

Sprawy ogólne

5.     Od 2 stycznia 2018 r. rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Szczegółowy program kolęd wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej naszej parafii. Prosimy, aby w każdym domu przygotować stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż, zapalone świece, wodę święconą i księgę Pisma Świętego. Dzieci powinny okazać zeszyt do religii. Woda święcona wystawiona jest w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl