Liturgia


Ap 1,1-4;2,1-5a
Ps 1,1-2.3.4 i 6
Łk 18,35-43

Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


I Niedziela Adwentu rok B2017-12-02

Ogłoszenia duszpasterskie

na I niedzielę adwentu – 3 grudnia 2017r.

 

Dziś

1.     Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas pobożnego i radosnego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Po Mszach Świętych poświęcamy opłatki przeznaczone na stół wigilijny, które można nabyć w zakrystii.

2.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim odbędzie się spotkanie dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby na spotkanie wraz dziećmi przyszli także rodzice.

3.     Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ. 

  

W tygodniu

4.     W Adwencie, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00 odprawiamy Roraty. Zapraszamy wszystkich: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Każdego dnia dzieci losują dzieciątko Jezus i otrzymują obrazki związane z tematem rorat.

5.     We wtorek 5 grudnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie formacyjne grupy liturgicznej dorosłych.

6.     W środę, 6 grudnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 przybędzie do nas Święty Mikołaj. Zapraszamy wszystkie dzieci.

7.     W piątek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte z kazaniami o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30 zapraszamy na akatyst ku czci Matki Bożej.

8.     W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.   

9.     W tym tygodniu przypada w czwartek, wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła.

 

Sprawy ogólne

10. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny, karty świąteczne z motywami naszego kościoła, oraz świece „Caritas”: duże po 15 zł, małe po 6 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a ofiary składane za opłatki są przeznaczone na misje.

11. W niedziele o godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.

12. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

13. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl