Liturgia


Ap 1,1-4;2,1-5a
Ps 1,1-2.3.4 i 6
Łk 18,35-43

Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


Uroczystość Chrystusa Króla rok A2017-11-25

Ogłoszenia duszpasterskie

na Uroczystość Chrystusa Króla – 26 listopada 2017 r.

 

Dziś

1.     Dziś w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy Świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W tygodniu

2.     Przez cały listopad, codziennie, odprawiamy nabożeństwo za zmarłych z wypominkami o godz. 17.30.

3.     Zgodnie z decyzją Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka bezpośrednim przygotowaniem wszystkich parafii diecezji kaliskiej do uroczystego otwarcia Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa w Narodowym Sanktuarium w Kaliszu jest specjalna modlitwa nowenny. W naszym kościele jest odmawiana od czwartku 23 listopada przez kolejne 9 dni,  o godz. 15.00 w połączeniu z „Godziną Miłosierdzia”, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. 

4.     We wtorek 28 listopada o godz. 19.00 spotkanie rady duszpasterskiej.

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu z Mszą Świętą. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa  od godz. 17.00.

6.     W piątek 1 grudnia, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 20.00, a po niej wystawienie Najświętszego  Sakramentu, adoracja i modlitwa uwielbienia.

7.     W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Po Mszach Świętych poświęcimy opłatki na stół wigilijny, w które później będzie można zaopatrzyć się w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej.

8.     W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby na spotkanie wraz z dziećmi przyszli także rodzice.

9.     W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Straż Honorowa NSPJ.

10. W tym tygodniu obchodzimy w czwartek, święto św. Andrzeja, apostoła.

 

Sprawy ogólne

11. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl