Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXVII Niedziela zwykła rok A2017-10-07

Ogłoszenia duszpasterskie

na 27 Niedzielę Zwykłą – 8 października 2017 r.

 

Dziś

1.     Przeżywamy dziś XVII Dzień Papieski pod hasłem – „Idźmy naprzód z nadzieją”. Tradycyjnie po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na papieski fundusz stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin naszej diecezji.

 

W tygodniu

2.     Przeżywamy miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest odprawiane o godz. 17.30. (Różaniec prowadzony przez dzieci w każdy poniedziałek, środę i piątek).

3.     W piątek, przypada 13 dzień miesiąca. Z racji 100 rocznicy Objawień Fatimskich wieruszowskie parafie organizują wspólny wieczór modlitwy. O godz. 19.00 wszyscy zgromadzimy się w naszym sanktuarium, skąd wyruszy procesja różańcowa do parafii p.w. Św. Stanisława, gdzie około godz. 20.00 będzie odprawiona Msza Święta. Prosimy, aby na procesję zabrać ze sobą lampiony, a czcigodnych druhów strażaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy przejścia procesji.

4.     W sobotę, 14 października, przypada dzień nauczyciela. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, zmiana tajemnic, konferencja, modlitwa różańcowa i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

6.     W przyszłą niedzielę, taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła, a  w intencjach dobrodziejów i ofiarodawców o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta.

7.     W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, we wtorek -  wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej, dziewicy, w piątek – uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła parafialnego – 1680 r.

 

Sprawy ogólne

8.     Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne, listopadowe, roczne. Kartki – formularze są rozłożone pod chórem na stoliku. Prosimy  by czytelnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych, oraz zaznaczyć rodzaj wypominek.

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2018 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl