Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XXV Niedziela zwykła rok A2017-09-22

Ogłoszenia duszpasterskie

na 25 Niedzielę Zwykłą – 24 września 2017 r.

 

Dziś

1.     Dziś po Mszach Świętych, zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na utrzymanie naszego paulińskiego Wyższego Seminarium Duchownego na Skałce w Krakowie.  

 

W tygodniu

2.     W piątek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa do Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego. Intencje można składać w zakrystii.

3.     W przyszłą niedzielę  rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie odprawiane o godz. 17.30.

4.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Straż Honorowa NSPJ.

5.     Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 9.30 w domu duszpasterskim, odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby wraz z dziećmi przyszli także rodzice.

6.     W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana, w środę – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana, w czwartek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika, w piątek – święto Św. Archaniołów, Michała, Gabriela, Rafała, jest to dzień imienin O. Michała Gawryluka, Msza Święta w intencji solenizanta tego dnia o godz. 18.00, w sobotę – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana, doktora Kościoła.

 

Sprawy ogólne

7.     Zapraszamy w każdą środę po wieczornej Mszy Św. na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątki, również po wieczornej Mszy Św. na nowennę do Pana Jezusa Pięciorańskiego, a w soboty o godz. 21.00 na Apel Jasnogórski. 

8.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Są również kalendarze diecezjalne na 2018 r. w cenie 5 zł. Ofiary ze sprzedaży przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.

9.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl