Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XIX Niedziela zwykła rok A2017-08-12

Ogłoszenia duszpasterskie

na 19 Niedzielę Zwykłą – 13 sierpnia 2017 r.

 

 

 


 

Dziś

1.     Dziś przypada 13 dzień miesiąca sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

W tygodniu

2.     We wtorek 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z tradycją podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy i poświęcimy kwiaty, zioła i zboża. Porządek Mszy Świętych w tym dniu jak w każdą niedzielę. (O godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00).

3.     Od czwartku 17 sierpnia, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenna będzie połączona z Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00.  

4.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne Róż Różańcowych, wymiana tajemnic, konferencja duchowa, modlitwa różańcowa, nieszpory i Msza Święta w intencji Żywego Różańca.

5.     Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła i parafii.

6.     W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek, Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, w czwartek, Św. Jacka kapłana.

Sprawy ogólne

7.      Zapraszamy na 278 Wieruszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, w dniach od 23 do 29 sierpnia. W tym roku pielgrzymować będziemy pod hasłem „Idźcie i głoście razem z Maryją”. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce podejmując trud pieszej pielgrzymki, bądź duchowego pielgrzymowania. Zapisy w Domu Duszpasterskim 15 i 20 sierpnia po Mszach Świętych i 19, 21 i 22 sierpnia od godz. 18.00. Tak jak w ubiegłych latach osoby, które nie będą mogły pójść z nami, mogą pielgrzymować w sposób duchowy.

8.     Dnia 25 sierpnia organizowany jest wyjazd aby powitać 278 Wieruszowską Pieszą Pielgrzymkę w Częstochowie. Zapisy przyjmowane są w sklepie dziecięcym „Bobas”, przy ul. Wrocławskiej 7 w Wieruszowie. Koszt 30 zł. Wyjazd 25 sierpnia o godz. 7.00 z przed kościoła p.w. Zesłana Ducha Świętego w Wieruszowie. 

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia tygodnik katolicki „Gość Niedzielny, „Niedziela” i dwutygodnik „Opiekun”.  

10. Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary. Msza Święta w intencji ofiarodawców i dobrodziejów parafii i klasztoru zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

 

Zapowiedzi

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Michał Winkowski, kawaler, zamieszkały ul. Piskorska w Wieruszowie

i Justyna Jakubowska, panna, zamieszkała ul. Główna w Wyszanowie

Zapowiedź  II

Sławomir Wawrzyniak, kawaler, zamieszkały ul. Latawcowa we Wrocławiu

i Ewa Woźniak, panna, zamieszkała ul. Ogrodowa w Wieruszowie

Zapowiedź II

Jeśli ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi, jest proszony o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

 

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl