Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XVIII Niedziela -Święto Przemienienia Pańskiego 2017-08-04

Ogłoszenia duszpasterskie

na Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2017 r.

 

Dziś

1.     Dziś z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi Straż NSPJ.

W tygodniu

2.     W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

3.     W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, wspomnienie Św. Dominika, kapłana, w środę, święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stain), dziewicy i męczennicy, w czwartek, święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek, wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

Sprawy ogólne

4.     Zapraszamy na 278 Wieruszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymować będziemy pod hasłem „Idźcie i głoście razem z Maryją”. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce podejmując trud pieszej pielgrzymki, bądź duchowego pielgrzymowania. Zapisy w Domu Duszpasterskim 15 i 20 sierpnia po Mszach Świętych i 19, 21 i 22 sierpnia od godz. 18.00. Tak jak w ubiegłych latach osoby, które nie będą mogły pójść z nami, mogą pielgrzymować w sposób duchowy.

5.     Polecamy prasę katolicką. Jest do nabycia tygodnik katolicki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

6.     W zeszłym miesiącu przy cmentarzu parafialnym zostało pomalowane ogrodzenie. Chcemy bardzo serdecznie podziękować Rodzinie  naszej parafii, która bezinteresownie, jako dar dla naszej parafii wykonała prace związane z malowaniem ogrodzenia i ofiarowała farbę. W dowód naszej wdzięczności w intencji całej Rodziny dobrodziejów zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynno – błagalna 20 sierpnia b. r. o godz. 9.30.  

7.     Wszystkim parafianom, gościom i czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego dziękujemy za modlitwę, życzliwość i składane ofiary.

Zapowiedzi

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Michał Winkowski, kawaler, zamieszkały ul. Piskorska w Wieruszowie

i Justyna Jakubowska, panna, zamieszkała ul. Główna w Wyszanowie

Zapowiedź I

Sławomir Wawrzyniak, kawaler, zamieszkały ul. Latawcowa we Wrocławiu

i Ewa Woźniak, panna, zamieszkała ul. Ogrodowa w Wieruszowie

Zapowiedź I

Jeśli ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi, jest proszony o zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl