Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


XVII Niedziela Zwykła rok A2017-07-29

Ogłoszenia duszpasterskie

na 17 Niedzielę Zwykłą – 30 lipca 2017 r.

 

W tygodniu

1.     We wtorek  rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w Polskiej tradycji jest przeżywany jako miesiąc wielkich wydarzeń narodowych, licznych pielgrzymek, jak i powstrzymania się od napojów alkoholowych. Zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną akcję trzeźwości i modlitwy za osoby zniewolone nałogiem.

2.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawione w połączeniu z Mszą Św.. W pierwszy piątek miesiąca z posługa sakramentalną do chorych udamy się od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godz. 17.00.

3.     W przyszłą niedzielę 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Już po raz 165 wyruszy z naszego kościoła piesza pielgrzymka do Węglewic. Zachęcamy Was drodzy Parafianie do wzięcia udziału w tej jednodniowej pielgrzymce. Wyjście o godz. 7.45 sprzed naszego kościoła. Suma odpustowa w Węglewicach o godz. 12.00.

4.     W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.

5.     W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Św. Ignacego z Loyoli, kapłana, we wtorek  – Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła, w piątek  –  Św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

 

Sprawy ogólne

6.     Polecamy prasę katolicką.  Jest do nabycia tygodnik katolicki : „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i  dwutygodnik „Opiekun”.

7.     Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl