Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


IV Niedziela Wielkanocna2017-05-06

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV Niedzielę Wielkanocną  -  7 maja 2017 r.

 

Dziś

1.     W Kościele Powszechnym przeżywamy dziś niedzielę Dobrego Pasterza, która jest dniem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna ona także tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

2.     Dziś  z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ.

3.     Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 

W tygodniu

4.     Trwa  miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które codziennie sprawujemy  o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe na Klatce, przy kapliczce Matki Bożej w środy i soboty o godz. 19.00.

5.     We wtorek o godz. 19.00 i w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkania liturgiczne, a w sobotę o godz. 15.30 spowiedź młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

6.     Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony młodzieży przez Ojca  biskupa Łukasza Buzuna 15 maja (w poniedziałek) na Mszy Świętej o godz. 18.00.

7.     W sobotę przypada 13 dzień miesiąca maja (jest to dzień 100 rocznicy Objawień Fatimskich),  zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją o godz. 20.00.

8.     W tym tygodniu przypadają: w poniedziałek – uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (odpust w parafii p. w. Św. Stanisława w Wieruszowie o godz. 18.30),  i  również dzień imienin O. Stanisława, Msza Św. w intencji solenizanta o godz. 18.00. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.

 

Sprawy ogólne

9.     Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

10. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl