Liturgia


Czytania na dziś »

Komentarz do Słowa na dziś


Ambona > Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Wielkanocna2017-04-29

Ogłoszenia duszpasterskie

na III Niedzielę Wielkanocną – 30 kwietnia 2017 r.


 

Dziś

1.     Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna. Tegorocznym hasłem 9 Tygodnia Biblijnego (od 30 kwietnia do 6 maja), są słowa zaczerpnięte z Ewangelii Św. Marka „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15).

W tygodniu

2.     Jutro rozpoczyna się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które będziemy codziennie sprawować o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe na Klatce, przy kapliczce Matki Bożej w środy i soboty o godz. 19.00.

3.     W środę 3 maja przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy Św. tego dnia niedzielny. (Msze Św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00).

4.     W czwartek  4 maja w szkołach średnich rozpoczęcie matur. Specjalna Msza Św., tego dnia dla maturzystów o godz. 8.00.

5.     Również 4 maja, przypada wspomnienie Św. Floriana, męczennika – patrona  strażaków. Msza Św. w intencji druhów strażaków i ich rodzin  o godz. 18.00.

6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane w połączeniu z Mszą Św. W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Spowiedź pierwszo - piątkowa od godz. 17.00.

7.     W piątek o godz. 20.00, zapraszamy młodzież oraz wszystkich chętnych na Adorację Najświętszego Sakramentu, a po niej na Mszę Świętą.

8.     W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 15.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ.

9.     W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

10. W tym tygodniu przypadają: we wtorek, wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek Św. Floriana, męczennika, w sobotę Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

Sprawy ogólne

11. Polecamy prasę katolicką, jest do nabycia: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Opiekun”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.

12. Wszystkim parafianom, gościom, czcicielom Jezusa Miłosiernego Pięciorańskiego, dziękujemy za życzliwość, modlitwy i składane ofiary.

 

Programista PHP: Michał Grabowski | Opracowanie graficzne: Havok.pl